Medea S

Medea S

Pedigree Samba Hit I - Rotmistrz - Trawant
Rasa Deutsches Sportpferd
Płeć Klacz
Rocznik 2008
Maść Kasztanowata
Wzrost 169 cm

 Medea S
 Medea S

Samba Hit I Sandro Hit Sandro Song
Loretta
St.Pr.St. Poesie Brentano II
St.Pr.St. Primadonna
Meduza Rotmistrz Borodino
Rurytania
Medea Trawant
Metoda

Medea S - przepiękna, ramowa córka ogiera Samba Hit I z efektywnym ruchem i wspaniałym interierem z własnej hodowli. Ta kasztanowata klacz fascynuje nowoczesnym typem, wysoką inteligencją oraz aktywną pracą zadu. Już w młodym wieku odniosła sukcesy na premiowaniach młodzieży w Sielinku (2009) oraz w Gnieźnie (2010) i dwukrotnie zajęła 2. miejsce z najwyższą notą za typ 10,0 od wszystkich sędziów.

Ojciec Samba Hit I pochodzi ze znanej rodziny klaczy Pauline (Stadnina Neustadt (Dosse)) i w 2001 został Vice-Bundeschampionem, a rok później był zwycięzcą ogólnym i ujeżdzeniowym próby dzielności ogierów w Neustadt (Dosse). Jego sławna pełna siostra - Poetin I została Bundeschampionką 2000 i 2003 oraz Mistrzynią Świata 2003. Samba Hit I jest zwycięzcą 30 zawodów w ujeżdżeniu klasy S. Pod Christianem Flammem odniósł liczne sukcesy na poziomie Grand Prix. Z wartością hodowlaną w ujeżdżeniu 142 punktów należy do czołówki 50 niemieckich reproduktorów.

Dziadek Sandro Hit został Bundeschampionem, Mistrzem Świata młodych koni ujeżdżeniowych i należy do najpopularniejszych reproduktorów nowoczesnej niemieckiej hodowli koni. Ponadto ma ponad 180 uznanych synów i 181 córek z premią państwową.

Matka Medei S - Meduza pochodzi od siwego ogiera Rotmistrz, który wielokrotnie odniósł sukcesy w skokach do 140 cm. Ponadto w jednym roku zdobył podwójny championat i fascynował bardzo dobrymi chodami podstawowymi. Ogier KWPN Trawant pod Richardem Funderem zwyciężył liczne konkursy w skokach oraz startował w konkursach potęgi skoku (do 200 cm).